Nowe produkty

Promocje

TRAWY OZDOBNE  Jest 92 produktów.

Podkategorie

 • TRZCINA LASKOWA

  Trzcina laskowa dorasta 2 metrów. Rośnie silnie, rozrasta się przez rozłogi. Ma grube łodygi, gdzie liście ułożone są naprzemiennie na całej jej długości, szerokie Dostępne odmiany w 3 kolorach liści: zielone, biało-zielone i zielono-żółte.

 • TRZCINNIK

  "Kameleon" wśród traw. Wczesną wiosną tworzy kępę z liści w zależności od odmiany w różnych kolorach od zieleni poprzez pakowane biało-zielone. Z czasem w efektowny sposób zamienia się w pionowy snop i zaczyna kwitnąć, co daje niezwykłe efekt przemiany. Snop wys. 1m. 

 • TURZYCA

  Turzyce to rodzaj traw charakteryzujące się zróżnicowanym  ubarwieniem  swoich liści. Dostępne są gatunki niskie, średnie rzadziej wysokie. Znalazły zastosowanie na rabatach jak również w pojemnikach. Przepięknie prezentują się w grupie, są roślinami niewymagającymi jakieś szczególnej opieki. 

 • KOSTRZEWA

  Trawy kępkowe niskie, które tworzą się z dużych ilości żyłkowatych liści. Są bardzo łatwe w uprawie rosną na suchych glebach.

 • HAKONECHLOA

   Hakonechloe dorastają do 40 cm wys. i 60 szer., czyli szersza niż wyższa. Liście mają podłużne, lancetowate, zielone, złote lub w paski łukowato wygięte na zewnątrz i opadające kaskadowo. Preferują stanowiska zacienione lub półcień.

 • MISKANT

  Miskanty należą  do roślin wysokich ( z wyjątkiem paru odmian) sięgają od 1m-3m wys. Charakteryzują je malowniczo przewieszające się liście i obfite kwitnienie przeważnie barwy od różowej do srebrzysto-białej. Liście różnej szerokości od kilku milimetrów do 1cm.  To jedne z najpiękniejszych i najbardziej dekoracyjnych traw. Obecność miskantów w każdym ogrodzie nada mu przyjemnego, ciepłego charakteru, a kołyszące na wietrze listki wprowadzą spokój i harmonię.

 • MOLINA

  Moliny to bezproblemowe w uprawie i efektowne trawy o kępiastym pokroju dorastające w zależności od odmiany od 30cm do 2m wys z kwitnieniem. Różne ubarwienia liści od paskowanych żółto-zielonych do zielonych. Moliny są godne polecenia z racji przepięknego wybarwiania się jesienią i zachwycającym mgiełkowym kwitnieniem.

 • PROSO

  Prosa to bardzo mało wymagające rośliny. Tworzą kępy pionowych lub bardziej rozłożystych  liści, które mogą być zielone, zielononiebieskie lub niebieskie, przebarwiające się na czerwono lub złoto-żółto w jesieni. Kwiatostan to wiecha oblepiona malutkimi, różowymi lub czerwonymi kłoskami, które wyglądają magicznie.  Wysokość kęp z kwiatostanami jest zróżnicowana w zależności od gatunku i odmiany, może sięgać od 1.20 m do ponad 2 m wysokości. Preferują stanowiska słoneczne wtedy liść pięknie się wybarwia.

 • TRAWA PAMPASOWA

  Trawa pampasowa jest rośliną wysoką, dorasta do 2 m, (niższa jest odmiana Pumila 1 m). Tworzy duże kępy z długich liści przewieszających się na zewnątrz. Ponadto zachwyca charakterystycznym, niepowtarzalnym i niezwykle dekoracyjnym wyglądem kwiatostanów. Jest to okaz, którego nie może zabraknąć w żadnym ogrodzie!!!!

 • ROZPLENICA / PIÓRKÓWKA

  Rozplenice należą  do roślin różnej wysokości. Sięgają od 30cm-110cm wys. Charakteryzują je fontannowo przewieszające się liście i niezwykle obfite kwitnienie. Kwiat piękny z poświatą wielu kolorów od beżowej, srebrzysto-białej, fioletowej...aż do czarnej. To jedne z najpiękniejszych i najbardziej dekoracyjnych traw. Obecność ich w każdym ogrodzie nada mu przyjemnego, ciepłego charakteru.

 • SESLERIA

  Sesleria to trawa niska od 20cm do 40cm o zróżnicowanym ubarwieniu liści. Dostępne są gatunki w barwie niebieskiej, limonkowo-zielonej i zielonej z białym "nalotem". Przepięknie prezentują się w grupie, są roślinami niewymagającymi. Już wczesną wiosną pojawiają się przepiękne"bazie".  W odróżnieniu do innych gatunków i odmian Sesleria Autumnalis kwitnie jesienią. Jest wyjątkowa i bardzo dekoracyjna dlatego zasługuje na obecność w każdym ogrodzie!!!! Jest to roślina zimozielona.

 • STIPA

  Ostnice to zimnolubne trawy i nie lubią dużej wilgotności. Jedne tworzą kępy zielonych, delikatnych i włosowatych liści. Wysokość kęp różni się w zależności od gatunku. Wszystkie posiadają niezwykle piękne kwiatostany, które mogą być pierzaste, zielonkawe lub różowawe.

 • inne
 • PALCZATKA MIOTLASTA
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 92 elementów
 • Szybki podgląd
  10,00 zł W magazynie

  Trawa kępkowa 30 cm wys. i podobnych wymiarów szer. Charakteryzuje się nietypowym stalowo-niebieskim ubarwieniem żyłkowatych liści. W maju wyrastają z niej wiechy w tym samym kolorze. Roślina zimozielona, dlatego wiosną nie przycinamy jej całkiem, tylko czyścimy wyrywając uschnięte liście. Wiosną kępa może być nieco zieleńsza z racji nadmiaru wilgoci, ale...

  10,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  13,00 zł W magazynie

  Interesująca odmiana turzycy z racji charakterystycznego palmowego układ liści, wyrastają one bezpośrednio z łodygi. Są wąskie, zwisające, zielone. Kwitnie od czerwca początkowo zielonymi, a z czasem ciemnobrązowymi kłosami osiągając 60cm wys. To rośliną, której kępa zasycha na zimę, więc na wiosnę ścinamy całość nisko przy ziemi. Wcześnie startuje po...

  13,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  13,00 zł W magazynie

  Trawa niezwykle intrygująca z wyjątkowego, fontannowego układu kępy, która wytwarza silne kłącza i za ich pomocą rozrasta się na boki. Przedwieszające liście mają dł.ok 2 m. i szer. 2cm z charakterystycznym żółtym obrzeżem. Grzebieniaste kwitnienie rozpoczyna w połowie sierpnia. Bardzo efektowna i łatwa w utrzymaniu. Wiosną ścinamy całość nisko przy ziemi.

  13,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  To widowiskowy okaz zwłaszcza jesienią, kiedy to liść przebarwia się w odcieniach od pomarańczowego do intensywnej czerwieni, dlatego cenimy go ze względu na atrakcyjną kolorystykę kępy. Początkowo zielony Miskant osiąga 1,5m wys. i 1 m szer. Wiechy kwiatostanów  pojawiają się w połowie sierpnia. Późną jesienią po zaschnięciu kępy związujemy ją w...

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  To jedna z najbardziej  barwnych odmian Miskanta wys.1,40m z kwiatostanem. Kwiaty okazałe, puszyste unoszące się wysoko ponad kępę. Kwitnienie zaczyna końcem lipca. Liście dość szerokie, początkowo zielone, ale już w środku lata przebarwiają się na intensywną bordową barwę i to daje cały efekt tej roślinie. Jesienią po zaschnięciu kępy związujemy ją w...

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  Miskant 140 cm wys.,który tworzy z zielonych z wyraźnym białym paskiem pośrodku liścia, niezwykle efektowną kępę. Ozdobą rośliny są pojawiające się  wachlarzowate wiechy w purpurowym kolorze na przełomie lipca/sierpnia.Jesienią po zaschnięciu całej kępy związujemy ją w chochoła. Wiosną ścinamy całość przy ziemi.

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  Imponująca, zwiewna trawa, która tworzy strzeliste kępy wys.1,8 m z kwiatostanem. Obfite kwitnienie rozpoczyna w połowie sierpnia efektownymi wiechami barwy srebrzysto-białej. Odmiana ta charakteryzuje się bardzo wąskimi liśćmi i ciekawym ich odcieniu, zielono-stalowym. Jesienią po zaschnięciu całej kępy związujemy ją w chochoła. Wiosną ścinamy całość...

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  Trawa tworzy bardzo gęste kępy wys.1,8 m z kwiatostanem. Obfite kwitnienie rozpoczyna w połowie sierpnia efektownymi wiechami barwy bladego różu .Odmiana ta charakteryzuje się bardzo wąskimi liśćmi o odcieniu ciemnej zieleni. Falujące na wietrze kępy są wspaniałą ozdobą ogrodu, Jesienią po zaschnięciu całej kępy związujemy ją w chochoła. Wiosną ścinamy...

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  Trzcinnik wczesną wiosną tworzy z zielonych liści kępę,która z czasem w efektowny sposób zamienia się w pionowy snop 1 m wys. i zaczyna kwitnąć, co daje niezwykłe efekt przemiany. Kwiat początkiem bordowy z czasem przybiera kolor brązowawy i utrzymuje się aż do jesieni. Jest rośliną, której kępa zasycha na zimę, więc na wiosnę ścinamy całość nisko przy...

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  10,00 zł W magazynie

  Ta roślina rzadko spotykana w naszych ogrodach. Tworzy kępę wys. 80 cm z liść jasnozielonych, bardzo ozdobnych szer. 1 cm. Największą dekoracją Unioli są blado różowe zwisające kwiatostany podobne do spłaszczonych szyszek, pojawiające się w lipcu. Jesienią liście przybarwiają się na atrakcyjne, złotawe kolory. Wiosną ścinamy całość przy ziemi.

  10,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  Miskant 170 cm wys. Kwiaty początkowo różowego koloru, potem barwy srebrzysto - białej pojawiają się końcem lata i są przeuroczą ozdobą rośliny. Liście zielone, wąskie z wyraźnym białym paskiem pośrodku. Kępa układa się pionowo, nie jest bardzo masywna, przez co dodaje jej większej elegancji. Jesienią po zaschnięciu całej kępy związujemy ją w chochoła....

  14,00 zł
  W magazynie
 • Szybki podgląd
  14,00 zł W magazynie

  Silnie rosnąca trawa o pionowym pokroju. Tworzy duże kępy wys. 2 m. Posiada bardzo okazałe, sztywne, jasnozielone z poprzecznymi, kremowymi i dosyć szerokimi paskami liście. Cała roślina przyciągająca oko rozświetli ponure miejsca ogrodu. Jesienią po zaschnięciu całej kępy związujemy ją w chochoła, co pomaga uchronić roślinę przed niekorzystnymi warunkami...

  14,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 92 elementów